Prodej RD a Přenesení hypotéky na nové majitele s 2,19%

V na konci roku 2022 mě oslovila klientka s tím, že hledá byt na pronájem. Spolu jsme prošli pár bytů, které se jí líbily a do kterých by se i nastěhovala, ale ve finále jsme zjistili, že není ještě vhodná doba na stěhování. Potřebovala totiž prodat prvně dům. A to v té nelehké době byla docela výzva.

Jedná se o krásnou novostavbu, kolaudovanou v roce 2019. Krásný 5+kk se zahradou a dvěmi stáními pro auta. A navíc, na něm měli hypotéku se sazbou 2,19%.

Pustil jsem se tedy do toho a připravil jsem video-prohlídku, profi-fotky, na plot jsem vyvěsil banner, inzeroval napříč ČR, v rádiu i televizi, FB a instagram už je samozřejmostí a i přesto, že jsme nebyli nejlevnější, podařilo se přitáhnout několik zájemců a nakonec vybrat ty nejvhodnější.

Pak přišla ta druhá část a to je přetažení hypotéky za stávajících podmínek na nové majitele. Abyste věděli, není to nic běžného a osobně jsem se s tím setkal poprvé, ale díky skvělé hypotékařce jsme to dali vše dohromady, připravili se smlouvy, vše se podepsalo a nyní (Květen 2023) to již běží na katastrálním úřadu a už už vyhlížíme přepis listu vlastnictví a stěhování nových majitelů. Těm přeji jen to nejlepší v nové éře života a původním majitelům přeji hodně štěstí v jejich cestě životem.

A pokud i vy přemýšlíte nad prodejem domu, ozvěte se. 🙂

Kontaktujte

Děkuji za telefonní kontakt.